Капустянський ліцей
Тростянецької селищної ради Вінницької області

Організація безкоштовного харчування

Про розмір батьківської плати за харчування дітей в закладах загальної середньої освіти та закладах дошкільної освіти на 2023-2024 навчальний рік

ТРОСТЯНЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ГАЙСИНСЬКОГО РАЙОНУ ВІННИЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

46 сесія

8 скликання

РІШЕННЯ

23 вересня 2022 року              смт Тростянець                                № 537

Про розмір батьківської  плати за

харчування дітей в закладах загальної

середньої освіти та закладах дошкільної

освіти на 2022 – 2023 навчальний рік

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України  «Про освіту», «Про загальну середню освіту»,  «Про дошкільну освіту», «Охорону дитинства», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Порядку встановлення плати батьків за перебування дітей у державних комунальних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого Міністерством освіти і науки України від 21.11.2012 року № 667, пункту 29 Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України» № 1577 від 28.12.2014 року та інших законодавчих актів України,  селищна рада

В И Р І Ш И Л А :

1. Встановити у 2022 – 2023 навчальному році плату за харчування однієї дитини в день:

- у закладах загальної середньої освіти у середньому до 25,00 грн. на одну особу;

- у закладах дошкільної освіти у середньому до 42,00 грн. на одну особу.

Розмір плати батьків, які зареєстровані на території населених пунктів Тростянецької селищної територіальної громади, за харчування дітей у закладах дошкільної освіти у розмірі 60 відсотків фактичної вартості харчування».

2. Встановити пільгові умови оплати харчування дітей у закладах загальної середньої освіти, закладах дошкільної освіти  для багатодітних, малозабезпечених сімей та інших категорій, які потребують соціальної підтримки, за рахунок коштів місцевого бюджету, а саме:

2.1. Зменшити розмір батьківської плати на 50 відсотків за харчування дітей сім’ям, які мають троє і більше дітей віком до 18 років (до 23 років, які навчаються) і зареєстровані або проживають на території Тростянецької селищної територіальної громади.

2.2. Звільнити батьків або осіб, які їх замінюють, від сплати за харчування  дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах); дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; дітей ветеранів війни, учасників бойових дій,  дітей учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил (які мають відповідні підтверджуючі документи); дітей загиблих захисників України; дітей, які перебувають на обліку як внутрішньо переміщені особи.

2.3. Від плати за харчування дитини у дошкільних навчальних закладах також звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини; діти з інвалідністю.

2.4. Звільняються від плати за харчування діти із числа сімей, які знаходяться в складних життєвих обставинах за рішенням виконавчого комітету.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії з питань планування фінансів і бюджету, соціально-економічного розвитку та регуляторної політики, з питань освіти, культури, спорту, духовного розвитку, молодіжної політики.

Селищний голова                                                Людмила ЧЕРВОНЕЦЬКА

Рішення про розмір батьківської плати за харчування дітей  в закладах дошкільної освіти на 2022 - 2023 навчальний рік